Witaj na stronie FAQ marki Glantier! Odkryj obszerną bazę wiedzy, która zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych perfum i kosmetyków. Jeśli poszukujesz informacji o zapachach, składnikach, procesie produkcji, czy etyce naszej marki, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, co Ciebie interesuje, a jeśli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się skontaktować z naszym działem obsługi klienta.

Spis treści:

Pytania dotyczące zapachów i perfum


Co oznacza i skąd się wzięła nazwa Glantier?

Słowo Glantier zostało stworzone przez właścicieli firmy (nie istniało takie słowo), natomiast inspiracją było francuskie słowo églantier, które oznacza dziką różę. Dlaczego francuskie? Ponieważ to we Francji, od XVII wieku, rozwój przemysłu perfumeryjnego osiągnął swój szczyt, a Paryż stał się światową stolicą perfum. Dzisiaj przemysł perfumeryjny jest globalny, ale wiodącym producentem perfum nadal pozostaje Francja, skąd firma Glantier sprowadza kompozycje zapachowe, używane do produkcji swoich perfum oraz kosmetyków pielęgnacyjnych.

Na jakiej części ciała najlepiej jest testować perfumy?

Perfumy najlepiej testować na najcieplejszych częściach naszego ciała: nadgarstki, szyja, wewnętrzna strona łokci to strefy, w których zapach będzie wyraźnie wyczuwalny i uwalniany stopniowo. W przypadku nadgarstków należy pamiętać o tym, aby nie pocierać jednym o drugi, ponieważ niszczy to molekuly zapachu i wpływa negatywnie na jego projekcję.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czym charakteryzują się poszczególne nuty zapachowe tzn. nuty głowy, serca, bazy? Co te nazwy oznaczają?

  • Nuta głowy: to nuty zapachowe, które wyraźnie wyczuwamy jako pierwsze, a które odparowują najszybciej, są wyczuwalne od kilkunastu minut do godziny.
  • Nuta serca: to sam środek zapachu perfum, to ta nuta najlepiej określa całość kompozycji i nadaje perfumom charakteru, utrzymuje się na skórze do kilku godzin.
  • Nuta bazy: (nazywana też nutą podstawową) to tło zapachu, zawiera najcięższe składniki, które są uwalniane najwolniej, świadczy o głębokości i trwałości zapachu, jest wyczuwalna do kilkunastu godzin na skórze oraz nawet do kilku dni na ubraniach, to najcięższa i najtrwalsza nuta zapachowa perfum.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Jak perfumy zachowują się na różnych rodzajach skóry?

Wpływ na to, jak perfumy będą zachowywać się na skórze ma przede wszystkim nasze pH. Odbiór zapachu oraz długość projekcji będzie inna na dwóch podstawowo różnych typach skóry: suchej oraz tłustej.

Tłusta skóra

Najlepiej eksponuje zapach i jest najmniej wrażliwa na alkohol zawarty w perfumach, z powodu wysokiego nawilżenia perfumy będą się na niej utrzymywać najdłużej, pachnieć mocniej i bardziej intensywnie niż na skórze suchej.

Sucha skóra

Wymaga intensywnego oraz regularnego nawilżania, aby perfumy utrzymywały się na niej z tą samą mocą i równie długo, jak na skórze tłustej. Świetnie w jej przypadku sprawdzi się również zabieg layeringu, czyli warstwowe nakładanie zapachu za pomocą innych kosmetyków z tej samej linii zapachowej, co perfumy - przedłuży i wzmocni projekcję zapachu na naszej skórze. Jeżeli natomiast nie nawilżamy skóry - wybierajmy perfumy o cięższych, orientalnych, korzennych nutach - będą na nas pachnieć zjawiskowo, delikatne, świeże zapachy niestety szybko znikną na suchej skórze.

Co wpływa na intensywność zapachów?

Intensywność zapachu jest zależna:

  • od zaperfumowania, czyli % stężenia kompozycji zapachowej
  • im wyższe zaperfumowanie, tym zapach jest intensywniejszy
  • od rodzaju grupy zapachowej - perfumy cytrusowe, kwiatowe, owocowe są z natury lżejsze i o wiele mniej intensywne od kompozycji orientalnych, przyprawowych, piżmowych itp.
  • od jakości kompozycji zapachowej. W perfumach Glantier zastosowane są wyselekcjonowane, francuskie kompozycje zapachowe wykonane w najwyższej klasie jakościowej, co przekłada się na głębię zapachu i jego wielowątkowość.

Natomiast na odczucie intensywności zapachu ma wpływ:

  • temperatura naszego ciała (kobieta inaczej odczuwa intensywność danego zapachu w różnych fazach cyklu miesięcznego)
  • temperatura otoczenia (pora roku, pora dnia - podczas upałów perfumy wydają nam się o wiele bardziej intensywne niż podczas mroźnego dnia)
  • miejsce aplikacji perfum (intensywniej roztaczają swój zapach perfumy zaaplikowane w miejscach cieplejszych naszego ciała, gdzie mocniej pulsuje krew: nadgarstki, szyja, kark, zgięcie wewnętrzne łokcia/kolana, za uszami, między piersiami)

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co zrobić, żeby zapach utrzymywał się dłużej?

  • wybierać perfumy z grupy orientalnych, szyprowych, piżmowych oraz przyprawowych
  • aplikować perfumy na zadbaną, nawilżoną skórę (najlepiej wcześniej użyć balsamu bezzapachowego lub z tej samej linii zapachowej)
  • wybierać perfumy o wysokim stężeniu olejków zapachowych np Perfumy Glantier Premium zamiast wody perfumowanej
  • stosować zabieg layeringu (warstwowe nakładanie na siebie zapachu za pomocą kosmetyków oraz perfum z tej samej linii zapachowej)

Dowiedz się więcej o layering: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

  • aplikować perfumy dodatkowo w ciągu dnia, np co kilka godzin

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Dlaczego często przestajemy wyczuwać na sobie zapach perfum, które nam się podobają?

Perfumy dobrze dobrane nie tylko pod względem naszych preferencji czyli tzw gustu, ale również idealnie dopasowane do zapachu naszej skóry i zgodne z naszym ph - bardzo szybko “wtapiają” się w nas i przestajemy je na sobie wyczuwać lub wydaje nam się, że są mało intensywne, np wyczuwalne mocno jedynie podczas aplikacji.

To normalne zjawisko, za które odpowiada nasz mózg, a dokładniej adaptacja sensoryczna, nie ma natomiast nic wspólnego z niską jakością składników w kompozycji zapachowej.

Dowodem na to jest fakt, że perfumy, których użyliśmy, są bardzo dobrze wyczuwalne przez osoby z naszego otoczenia. Często zdarza się, że ktoś pochwali nas za piękny zapach, który nosimy, a my jesteśmy zaskoczeni, ponieważ wydawało nam się, że po porannej aplikacji perfum nie zostało już na nas żadnego śladu.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Dlaczego perfumy pachną inaczej w różnych pomieszczeniach (dom, sklep, perfumeria)?

Ponieważ na odczuwanie przez nas zapachu ma wpływ m.in. temperatura otoczenia, wilgotność powietrza, pora roku, pora dnia, jak również temperatura naszego ciała, która nawet w ciągu jednego dnia jest różna, bo np zgrzaliśmy się idąc gdzieś szybko lub coś nas zdenerwowało po drodze. Oprócz tego w różnych miejscach występują różne zapachy, które naturalnie, za sprawą dyfuzji, mieszają się również z cząsteczkami naszych perfum - a to prowadzi do tego, że odczuwany przez nas zapach w każdym z wymienionych miejsc może wydawać nam się nieco inny.

Czym jest "layering"?

To warstwowe nakładanie na siebie zapachu, dzięki czemu zostaje on lepiej utrwalony i dłużej możemy się nim cieszyć. Najprostszy zabieg layeringu to używanie kosmetyków i perfum o tych samych nutach zapachowych np. olejku pod prysznic, balsamu do ciała oraz wody perfumowanej lub perfum Glantier Premium.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy perfumy poprawiają samopoczucie?

Aromaterapia, czyli wpływanie na nasze samopoczucie zapachami, jest znana i praktykowana od tysiącleci. Stosowana przede wszystkim w celu naturalnej poprawy naszego nastroju, zmniejszenia stresu oraz rozładowania wszelkiego rodzaju napięć w naszym organiźmie. Jest to bezpośrednio związane z pamięcią emocjonalną: gdy poczujemy jakiś zapach, część naszego mózgu (tzw. ciało migdałowate) zamienia go na emocje, dzięki czemu czujemy się np odprężeni, uspokojeni, rozradowani lub po prostu zaczynamy się uśmiechać.

Jakie nuty w perfumach na:

  • zmniejszenie stresu oraz potrzebę relaksu: bergamotka, lawenda, neroli, trawa cytrynowa
  • wyciszenie, odsunięcie od siebie uporczywych myśli: jaśmin
  • poprawę nastroju, wywołanie poczucia radości: cytrusy, sosna, drzewo cedrowe
  • lepszą koncentrację: kadzidło, szałwia
  • pewność siebie, pobudzenie kreatywności: orchidea
  • podkreślenie kobiecości oraz naszej atrakcyjności: piżmo

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to jest "projekcja" perfum?

Projekcja perfum to inaczej siła ich oddziaływania na otoczenie. Perfumy określane jako bliskoskórne mają niewielką projekcję, tzn. są wyczuwalne głównie przez ich użytkownika lub w bliskim kontakcie z nim. Duża projekcja perfum powoduje natomiast, że są one wyczuwalne w całym pomieszczeniu, a nawet z dużej odległości.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Od czego zależy "projekcja perfum"?

Projekcja perfum zależy w dużym stopniu od stężenia ekstraktu olejków zapachowych: im wyższa zawartość kompozycji zapachowej, tym większa/lepsza projekcja. Ale wpływ na nią mają również czynniki indywidualne naszego ciała, takie, jak: poziom pH czy nawilżenie skóry - należy o tym pamiętać, przy doborze perfum.

Jak się poprawnie mówi: perfuma, perfum czy perfumy?

Poprawna forma to: perfumy. Jest to słowo, które podobnie jak drzwi czy spodnie nie posiada w swojej odmianie liczby pojedynczej, tylko liczbę mnogą. Dlatego mówimy: kupuję te perfumy, lubię te perfumy (nie: tę perfumę, czy ten perfum).

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Dlaczego nie wszystkie zapachy występują w wersji Perfum Premium?

Nie wszystkie kompozycje zapachowe mogą być stosowane w wyższych stężeniach perfum, jakie występuje m.in. w naszych Perfumach Premium. Wytyczne, których przestrzega nasza firma są określane przez międzynarodowe stowarzyszenie IFRA (International Fragrance Association). Dlaczego nie używamy blotterów? Ponieważ, aby prawidłowo przetestować zapach, czyli określić jego faktyczny charakter perfumy należy aplikować bezpośrednio na skórę, nie na papierek czyli tzw. blotter. Testowane perfumy ukażą nam się w pełni jedynie w połączeniu z naszym naturalnym, indywidualnym zapachem ciała. Papierki nie oddychają, nie pocą się, co sprawia, że zapach będzie zupełnie inaczej zachowywał się oraz ewoluował na naszej skórze.

Dlaczego Perfumy Premium wydają się być inne w zapachu niż standardowe?

Ponieważ w Perfumach Premium stężenie olejków zapachowych jest wyższe niż w naszych standardowych wodach perfumowanych, początkowo zapach może wydawać się nieco inny (np. wzmocnione wyczuwanie pewnych nut, inny czas przejścia między nutami) - jest to spowodowane większą intensywnością kompozycji zapachowej. Po upływie ok 1-2 h możemy już wyczuć wyraźnie, że to ten sam zapach, który znamy w standardowej wersji zaperfumowania.

Dlaczego perfumy Parigi nie występują w mniejszej pojemności?

Perfumy Parigi to nasz pierwszy projekt w ramach autorskich zapachów Glantier. Naszym celem było wyróżnić produkt nie tylko specjalnie stworzonym zapachem, czy designem opakowania, ale również inną niż do tej pory pojemnością flakonu.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Dlaczego wszystkie próbki perfum nie posiadają atomizera, a próbka Parigi posiada?

Próbki perfum, które mamy w naszej ofercie są przez nas wydawane w masowej ilości, ich pojemność jest mniejsza, dzięki czemu bez problemu mieszczą się w próbniku, a ich cena jest niższa i dostępna dla każdego, nawet przy zakupie większej ilości. Próbki Perfum Glantier Parigi, jako nasza nowość oraz produkt autorski, zostały zaprezentowane w bardziej prestiżowej formie: mają większą pojemność, atomizer, dedykowaną okładkę, a ich cena jest adekwatnie wyższa.

Czy drobinki w Silky Heaven są z prawdziwego złota?

Za wyjątkowe doznania wizualne w autorskich perfumach Silky Heaven odpowiada składnik mineralny: mica. Wprawiona w ruch daje efekt „płynnego złota”/„płynnego jedwabiu”.

Czym dokładnie jest mica (mika)?

Stosowana w przemyśle kosmetycznym zabarwia i nadaje perłowy wygląd kosmetykom, które zastosowane na skórze, dają efekt rozświetlenia. Składnik ten jest często stosowany przede wszystkim w kosmetyce kolorowej (cienie do oczu, pudry, róże itp), ale również dodawany do kosmetyków pielęgnujących skórę oraz włosy (wzmacnia efekt lśniących włosów). Mica należy do bezpiecznych składników produktów kosmetycznych oraz nie wykazuje alergiczności.

Dlaczego autorskie perfumy Glantier są dużo droższe od standardowych perfum w ofercie?

Wpływ na to ma kilka czynników:

  • wysokie zaperfumowanie 26% (dużo wyższe niż w perfumach standard), czyli większa zawartość kompozycji zapachowej w produkcie
  • unikatowe, specjalnie zaprojektowane opakowanie - flakon oraz kartonik - dla każdego wariantu autorskich perfum osobno (perfumy standard mają jednakowe opakowania, co wpływa na ich niższą cenę podczas składania zamówień u dostawców)
  • podwójna pojemność flakonu - 100 ml (perfumy standard mają pojemność 50 ml)

Czy łazienka jest dobrym miejscem na przechowywanie perfum?

Mimo iż perfumy bardzo często trzymamy w łazience, najczęściej na półce z innymi kosmetykami - to warunki panujące w tym pomieszczeniu nie są optymalne dla zachowania właściwości naszych perfum. Wysoka wilgotność oraz intensywne sztuczne światło wpływają negatywnie na stabilność produktu. Aby perfumy jak najdłużej zachowały swoją świeżość najlepiej przechowywać je w miejscu: suchym, bez ekspozycji bezpośrednio na promienie słoneczne, ale również na sztuczne światło, najlepiej w zamkniętej szafce lub, jeżeli stoją na zewnątrz, w opakowaniu kartonowym.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Dlaczego perfumy zmieniają kolor, dlaczego ten sam zapach ma inną barwę?

Niektóre składniki kompozycji zapachowej mają naturalną tendencję do zmiany barwy perfum, w których występują. Zjawisko to mogą pogłębiać czynniki zewnętrzne, takie, jak: światło słoneczne lub sztuczne, wilgotność powietrza oraz temperatura - w takich sytuacjach zmiana koloru perfum nie wpływa na ich zapach oraz strukturę. Zmiana barwy perfum może również oznaczać utratę terminu ważności, jednak tylko wtedy, gdy rozpoznamy różnicę w zapachu: pojawia się wtedy kwaśna, nieprzyjemna nuta. 

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Dlaczego perfumy mają termin przydatności tylko 2 lata i co się później dzieje z perfumami?

Każdy produkt kosmetyczny ma, deklarowaną wykonanymi badaniami, datę przydatności. W przypadku perfum, jak również wielu innych kosmetyków jest to 2 lata. Po ich upływie producent nie jest w stanie zagwarantować już pełnej stabilności produktu: w zależności od sposobu przechowywania, temperatury otoczenia, wilgotności oraz nasłonecznienia, perfumy mogą tracić deklarowane przy zakupie właściwości np. zacząć zmieniać zapach.

Czy w procesie tworzenia perfum istnieją różnice płciowe?

Tak, w procesie tworzenia perfum istnieją różnice płciowe, ponieważ męskie i damskie zapachy różnią się między sobą. Perfumy damskie mają zazwyczaj bardziej kwiatowe, słodkie i delikatne nuty, podczas gdy męskie perfumy charakteryzują się zwykle bardziej drzewnymi, ziołowymi i pikantnymi nutami. Co ciekawe, historia perfumiarstwa wskazuje na to, że pierwotnie perfumy były tworzone z myślą o mężczyznach, a dopiero później powstały zapachy dedykowane kobietom. W ostatnich latach zauważalne jest zmniejszenie różnic między zapachami męskimi i damskimi, a także pojawienie się zapachów unisex, które są przeznaczone dla obu płci. To pokazuje, że linia podziału między męskimi a damskimi zapachami jest coraz bardziej rozmyta, a konsumenci są coraz bardziej otwarci na różnorodność i eksperymentowanie z zapachami.

Co to jest piramida zapachowa?

Piramida zapachowa to sposób opisywania zapachu, który składa się z trzech poziomów: nut głowy (górne), serca (środkowe) i bazy (dolne). Piramida zapachowa pomaga w zrozumieniu struktury zapachu i jak jego składowe rozwijają się w czasie. Jest również przydatna w doborze odpowiedniego zapachu na różne okazje.

  • Nuty głowy to pierwsze wrażenie zapachu, które pojawia się po aplikacji perfum i trwa około 15 minut. Są to najczęściej lekkie i orzeźwiające zapachy, takie jak cytrusy, zioła i świeże owoce.
  • Nuty serca to drugi etap zapachu, który pojawia się po około 30 minutach od aplikacji i trwa około 2-3 godzin. Są to głębsze i bardziej złożone nuty, takie jak kwiaty, przyprawy i aromatyczne zioła.
  • Nuty bazy to trzeci i ostatni etap zapachu, który pojawia się po około 3-4 godzinach od aplikacji i utrzymuje się na skórze przez kilka-kilkanaście godzin. Są to cięższe i bardziej trwałe zapachy, takie jak drewno, piżmo, wanilia i nuty drzewne.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to jest akord perfum, jak go dzielimy i czym różni się od nuty zapachowej?

Akord perfum to kombinacja trzech lub więcej nut zapachowych, które łączą się w kompleksowy i oryginalny zapach. Akord dzieli się na trzy części: górną, środkową i dolną. Nuta to pojedynczy składnik, który jest wyczuwalny w zapachu perfum, natomiast akord to połączenie kilku nut zapachowych, które razem tworzą bardziej złożony i harmonijny zapach.

Czy perfumy mogą uczulać?

Perfumy, podobnie jak inne kosmetyki, mogą wywołać reakcję alergiczną. Zawierają one bowiem substancje zapachowe, które mogą wywołać podobną niepożądaną reakcję jak pyłki roślin, na które jesteśmy uczuleni. Dlatego na opakowaniu naszych perfum są zamieszczone informacje o występujących alergenach. Trzeba również pamiętać, że wbrew pozorom to nie substancje syntetyczne, a właśnie składniki naturalne są najczęstszą przyczyną alergii.

Dlaczego często przestajemy wyczuwać na sobie zapach perfum, które nam się podobają?

Perfumy dobrze dobrane nie tylko pod względem naszych preferencji czyli tzw gustu, ale również idealnie dopasowane do zapachu naszej skóry i zgodne z naszym ph - bardzo szybko “wtapiają” się w nas i przestajemy je na sobie wyczuwać lub wydaje nam się, że są mało intensywne, np wyczuwalne mocno jedynie podczas aplikacji. 

To normalne zjawisko, za które odpowiada nasz mózg, a dokładniej adaptacja sensoryczna, nie ma natomiast nic wspólnego z niską jakością składników w kompozycji zapachowej. 

Dowodem na to jest fakt, że perfumy, których użyliśmy, są bardzo dobrze wyczuwalne przez osoby z naszego otoczenia. Często zdarza się, że ktoś pochwali nas za piękny zapach, który nosimy, a my jesteśmy zaskoczeni, ponieważ wydawało nam się, że po porannej aplikacji perfum nie zostało już na nas żadnego śladu.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy perfumy aplikowane na ubrania mogą je zniszczyć?

Tak, perfumy aplikowane na ubrania mogą uszkodzić tkaninę. Niektóre składniki zapachowe mogą powodować przebarwienia lub rozjaśnienia tkaniny. Dlatego zaleca się aplikowanie perfum bezpośrednio na skórę, a nie na ubrania, aby uniknąć uszkodzeń. Jeżeli koniecznie chcemy użyć perfum na ubraniach, najlepiej rozpylić je z odległość około 20-30 cm.

Czy perfumy mogą być stosowane jako środek dezynfekujący?

Nie, perfumy nie są przeznaczone do stosowania jako produkt dezynfekujący i nie mają zdolności do zabijania bakterii, wirusów czy grzybów. Perfumy zawierają alkohol, który może działać antybakteryjnie w niewielkim stopniu, ale nie wystarczająco, aby zastąpić specjalistyczne środki dezynfekcyjne. 

Co to jest reformulacja?

To zmiana składu lub ilości użytych zapachów w kompozycji zapachowej, aby uzyskać inny zapach lub dostosować produkt do potrzeb rynku. To taki proces, w którym producent perfum dokonuje pewnych zmian w celu poprawienia zapachu, dostosowania go do trendów lub zmieniających się przepisów. Takie zmiany mogą wpłynąć na to, jak ludzie odbierają dany zapach.

Co oznacza pojęcie “signature scent”?

To indywidualny zapach, który staje się wizytówką danej osoby lub marki. Jest to zapach, który łączy się z daną osobą lub marką i jest kojarzony z nią w sposób charakterystyczny i rozpoznawalny. Najczęściej jest to zapach perfum, których dana osoba lub marka używa regularnie i które stanowią dla niej swoistą "pieczęć". Podobnie jak podpis lub logo, signature scent jest wyrazem tożsamości i stylu danej osoby lub marki i może wpływać na jej wizerunek. 

Przykładem marki, która posiada swój charakterystyczny signature scent jest Chanel. W 1921 roku Coco Chanel wprowadziła na rynek swoją kultową perfumiarską kompozycję Chanel No. 5, która stała się symbolem elegancji i klasy. Od tamtego czasu marka Chanel stworzyła wiele innych zapachów, ale Chanel No. 5 pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zapachów na świecie, który stanowi kluczowy element tożsamości marki Chanel. Wielu ludzi utożsamia ten zapach z marką Chanel i uważa go za jeden z najbardziej kultowych i eleganckich zapachów w historii perfumeryjnej.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to jest tester perfum?

To produkt służący do testowania zapachu perfum. Jest to butelka zawierająca ten sam zapach, co pełnowartościowy produkt, ale oznaczona jako "tester". Tester perfum może różnić się od pełnowartościowego produktu jedynie brakiem opakowania kartonowego lub innymi detalami wizualnymi, ale wciąż oferuje ten sam zapach i jakość, co pełnowartościowy produkt.

Co to jest flanker perfum?

"Flanker perfum" to termin używany w branży perfumeryjnej do opisania wariantów lub odmian zapachu, które są tworzone na podstawie już istniejącego, popularnego zapachu. Flankery zachowują pewne cechy oryginalnego zapachu, ale często są do nich dodawane nowe składniki lub poddawane modyfikacji pewne elementy kompozycji, aby stworzyć coś trochę innego. Głównym celem flankerów jest wykorzystanie popularności oryginalnego zapachu i przyciągnięcie klientów, oferując im coś nowego lub odświeżającego.

Flankery mogą różnić się od “perfumy-matki” w różny sposób, na przykład:

  • Dodatkowe składniki: Mogą zawierać nowe składniki, które nadają im inną nutę zapachową lub charakter.
  • Intensywność: Flankery mogą być bardziej intensywne lub delikatniejsze w porównaniu do oryginału.
  • Sezonowość: Czasami flankery są tworzone w celu dostosowania zapachu do konkretnej pory roku lub okazji.

Przykładem flankera są: “Si Passione”, “Si Fiori” lub “Si Intense”, będące flankerami popularnego zapachu “Si” Giorgio Armani.

Flankery są częstą praktyką w przemyśle perfumeryjnym, pozwalając producentom na wykorzystanie już istniejących sukcesów i przyciągnięcie uwagi klientów.

Co oznacza “1.7 FLOZ” umieszczone na opakowaniu kartonowym naszych perfum standard i premium?

1.7 FLOZ oznacza 1,7 uncji płynu, czyli 50 mililitrów. Skrót "FLOZ" to skrót od "fluid ounce" w języku angielskim, co jest jednostką miary objętości. 1 fluid ounce (1 FLOZ) odpowiada około 29,57 mililitrom. Jest to często używana jednostka miary w Stanach Zjednoczonych do wyrażania objętości płynów, takich jak napoje, kosmetyki, czy lekarstwa. 

Jak długo utrzymuje się zapach w zawieszkach?

Zawieszki zapachowe zawierają substancje zapachowe, które uwalniają zapach do powietrza. Czas trwałości zapachu w zawieszkach może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników:

  • Wysoka temperatura: w ciepłym pomieszczeniu temperatura jest wyższa, co może przyspieszać proces wydzielania zapachu z zawieszki. Wysoka temperatura może zwiększać szybkość lotności substancji zapachowych, co sprawia, że zapach uwalnia się bardziej intensywnie, ale też może przyspieszać ich wyparowywanie, co prowadzi do wygaszenia zapachu.
  • Wpływ światła słonecznego: promienie słoneczne mogą wpływać na strukturę i trwałość niektórych substancji zapachowych. Słońce może powodować rozkład i utlenianie składników zapachowych, co zmniejsza ich trwałość.
  • Wentylacja: w ciepłym pomieszczeniu zazwyczaj lepiej działa wentylacja, co oznacza, że powietrze jest częściej wymieniane. To może skutkować szybszym rozproszeniem zapachu i skróceniem jego trwałości.
  • Rodzaj zapachu: niektóre grupy zapachowe są trwalsze od innych (np zapachy orientalne od cytrusowych).
     

Ogólnie rzecz biorąc, zapach w zawieszkach zapachowych może utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni, ale jest to zróżnicowane i zależy od wspomnianych czynników. Warto również pamiętać, że nasza percepcja zapachu może się zmieniać w miarę czasu, co może wpłynąć na subiektywną trwałość zapachu.

Dlaczego na opakowaniu perfum nie ma nazwy “perfumy” w języku polskim?

Według przepisów Unii Europejskiej oraz polskiego prawa, na opakowaniu perfum muszą znajdować się informacje zrozumiałe dla konsumenta. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 nie ma jednak wymogu, aby konkretnie słowo "perfumy" było użyte w języku polskim. Ważne jest, aby na opakowaniu były dostępne kluczowe informacje o produkcie, takie jak lista składników, dane producenta, zawartość netto, okres trwałości po otwarciu, ostrzeżenia i numer partii, w sposób zrozumiały dla konsumentów w Polsce.

Pytania dotyczące rodzajów produktów


Czy perfumy Glantier to "perfumy lane"?

Perfumy Glantier nie są tzw “perfumami lanymi” - ponieważ, nie kupujemy gotowych mieszanek od pośredników, perfumy tworzymy sami w naszej fabryce, z kompozycji sprowadzanych Francji, które po procesie maceracji oraz leżakowania są filtrowane, a następnie konfekcjonowane do firmowych flakonów oraz kartonowych opakowań.

Dlaczego nasze produkty są w atrakcyjnych cenach?

Na cenę drogich perfum wpływa wiele czynników, takich, jak: koszty funkcjonowania korporacji międzynarodowych, koszty marketingowe (w tym honoraria gwiazd), prowizje pośredników na wielu szczeblach dystrybucji, koszty opakowań tworzonych przez znanych projektantów itp. Glantier ogranicza koszty dodatkowe i koncentruje się na dostarczaniu swoim Klientom to co najistotniejsze - najwyższej jakości produktów, w atrakcyjnych cenach.

Co odróżnia odpowiednik od podróbki? Czy to jest legalne?

“Podróbki” to produkty w swoim założeniu imitujące oryginał, mające wprowadzić Klienta w błąd, że za o wiele niższą cenę kupuje markowy produkt: naśladują opakowanie, kolorystykę, nazwę oryginału - nie będąc nim. Najczęściej produkty te nie posiadają badań, atestów itd. Produkty marki Glantier to odpowiedniki, które posiadają swoje indywidualne, zastrzeżone logo, oryginalne opakowanie, zaprojektowaną szatę graficzną - nie naśladują innych producentów perfum. Kompozycje zapachowe wykonane są w najwyższej klasie jakościowej, sprowadzane z Francji, od renomowanej firmy z siedzibą w Prowansji. Procesy produkcyjne wykonywane są zgodnie z GMP (Good Manufacturing Practice), międzynarodowego standardu wytwarzania opracowanego specjalnie dla branży kosmetycznej oraz standardami ISO 9001:2015, ISO 22716:2007. Produkty finalne spełniają polskie i europejskie normy odnośnie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Więcej odnośnie naszych standardów.

Na jakiej zasadzie są tworzone kompozycje zapachowe, żeby były podobne do oryginału?

Francuskie kompozycje zapachowe, które wykorzystujemy do produkcji perfum oraz kosmetyków Glantier, są przez naszych dostawców odpowiednio tworzone i dobierane za pomocą techniki rozdzielania mieszaniny oraz detekcji otrzymanych składników zwanej: chromatografią. Zastosowanie chromatografii umożliwia szybkie i precyzyjne oznaczenie substancji, które odpowiadają za wrażenia zapachowe kompozycji.

Dlaczego nasze zapachy czasem różnią się od oryginału?

Bardzo często jest to spowodowane faktem, że znamy zapach tylko w ramach wody toaletowej (nawet te w drogeriach potrafią kosztować kilkaset złotych) lub wody perfumowanej, jednak w stężeniu niższym niż oferowane przez nas produkty.

Stężenie olejków zapachowych w perfumach Glantier to 18% w przypadku wody perfumowanej oraz 22% w przypadku Perfum Premium. Różnica w zaperfumowaniu może być wyczuwalna podczas testowania zapachu i dopiero po np 1-2 h upodobnić się do tego, który pamiętamy z drogiego flakonu.

Pytania dotyczące składników zapachowych


Perfumy z jakiej grupy zapachowej utrzymują się na skórze najdłużej?

Orientalnej, piżmowej, waniliowej, przyprawowej oraz skórzanej. 

Czym jest nuta aldehydowa w perfumach? 

Aldehydy to związki syntetyczne złożone z cząsteczek wodoru, węgla i tlenu, które zaczęto wykorzystywać w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym na początku XX wieku. Aldehydy “wygładzają” zapach, ale również biorą udział w jego utrwaleniu na skórze oraz wydłużeniu projekcji. Posiadają różne aromaty, najczęściej używane w kompozycjach kwiatowych, owocowych oraz cytrusowych (przybierają np zapach cynamonu, gorzkich migdałów, wanilii, ale również jaśminu, róży, konwalii, fiołków czy wiśni). Do najsłynniejszych zapachów aldehydowych należy kompozycja Chanel No. 5.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czym jest ambra?

Ambra pochodzi z przewodu pokarmowego kaszalota (jednego z największych wielorybów) , to wydzielina, która pojawia się w ich żołądku, aby uleczyć rany powstałe po zjedzeniu kolczastych stworzeń. Jej nadmiar jest wydalany na powierzchnię wody w postaci piany, pod wpływem działania wiatru, słońca oraz soli morskiej - zamienia się w drogocenną, wyjątkowo pachnącą skamielinę, o wyglądzie pumeksu. Naturalna ambra może pachnieć nawet 300 lat.

Obecnie w przemyśle perfumeryjnym używa się głównie jej syntetycznych odpowiedników, ze względu na ograniczenia prawne (zakaz zabijania kaszalotów w celu wydobycia z ich wnętrza kosztownej wydzieliny) oraz cenę, które powodują, że jest bardzo trudna do zdobycia.Jej zapach jest opisywany jako: piżmowy, ziemisty, ciepły, morski, słodki, balsamiczny i słony jednocześnie.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to znaczy, że perfumy są “bursztynowe” (chodzi o grupę zapachową)?

Akord bursztynowy jest bardzo popularny i chętnie wykorzystywany w perfumach męskich i damskich. Nazwa bursztyn pochodzi od niemieckiego bernstein (kamień, który się pali). Podgrzany i spalany bursztyn pachnie pięknie, żywicznie, ale na zimno nie wydziela mocnego zapachu jak wiele innych żywic, dlatego amber w perfumiarstwie jest nutą "wyobrażoną" lub zrekonstruowaną. Arabowie bursztyn nazywali anbar, ponieważ zapach pocieranego bursztynu kojarzył się z zapachem ambry - jednak nie należy mylić jednego z drugim. Nutę bursztynową w perfumiarstwie przedstawia się najczęściej jako połączenie żywicy benzoesowej, wanilii i labdanum (żywica otrzymywana z niektórych gatunków roślin występujących w basenie Morza Śródziemnego).

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to jest dawana (jeden ze składników zapachowych perfum)?

To roślina rosnąca i kwitnąca w Indiach, zapach jej kwiatów przypomina zapach fiołka. Dawana ma słodki, nieco cytrusowy i ziołowy aromat, który wywołuje uczucie spokoju i równowagi. Jego bogaty, owocowy zapach jest wykorzystywany na całym świecie do wzmacniania zapachu perfum.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co oznacza termin “fougere” i czy mamy takie perfumy w naszej ofercie?

"Fougère" to francuski termin używany w perfumiarstwie do opisania kategorii zapachowej, która jest popularna wśród męskich perfum. Dosłownie oznacza "paproć" po francusku. Zapachy fougère są zwykle świeże, zielone i aromatyczne, z dominującymi nutami ziołowymi, lawendowymi i drzewnymi. Często zawierają też akordy cytrusowe i mchu dębowego.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co oznacza termin “gourmand”?

Gourmand to kategoria zapachowa, która odnosi się do perfum o zapachu inspirowanym jedzeniem i słodyczami. Zapachy gourmand łączą w sobie nuty słodkie, jak karmel, wanilia, czekolada, mleko, miód, cukier i inne smakołyki, tworząc aromatyczny zapach, który kojarzy się z jedzeniem i deserami. W skrócie, gourmand oznacza zapachy perfum, które przede wszystkim, przypominają słodkości.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czym jest piżmo?

Piżmo to wydzielina pozyskiwana z gruczołów okołoodbytniczych samca piżmowca syberyjskiego. Jest to obecnie gatunek pod ochroną, którego największe skupiska żyją w Chinach oraz Indiach. Wydzielina w czystej postaci nie nadaje się do użycia, wymaga kilkumiesięcznej obróbki: najpierw wysuszenia, następnie maceracji w alkoholu. Cena piżma potrafi przekraczać stawki ceny złota.

Ze względu na ograniczenia prawne oraz cenę, obecnie w przemyśle perfumeryjnym wykorzystywany jest najczęściej jego syntetyczny zamiennik: białe piżmo (white musk) - jest również niezwykle aromatyczne, jednak zasadniczą różnicą jest brak wykorzystywania zwierząt w zakresie jego pozyskiwania.Piżmo pachnie słodko i zmysłowo: często dziko i zwierzęco, ale także romantycznie i delikatnie.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czym jest “solar hs”, który występuje w perfumach najczęściej jako jedna z nut serca lub bazy (np w Perfumach Glantier 592)?

Solar hs” to tak zwana “nuta solarna” - pachnąca nieco słodkawo, ale również świeżo i kwiatowo. Zamysłem w jej zastosowaniu jest, aby perfumy, zawierające tę nutę, przywoływały obraz wakacji nad słonecznym brzegiem morskim. 

W dużej mierze za nutę solarną odpowiada zapach Salicylanu Benzylu (Benzyl Salicylate) - który pozyskuje się np z goździkowego olejku eterycznego, olejku z rośliny Ylang-Ylang lub wytwarza syntetycznie.

Często nutę solarną łączy się z nutami morskimi, zapachem białych kwiatów (jaśmin), cytrusów (bergamotka, mandarynka, cytryna, grejpfrut). Nutę tę można znaleźć także w parze z zapachem owoców tropikalnych (kokos, banan, mango, ananas). 

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to znaczy, że perfumy są "szyprowe"?

Nazwa tej grupy zapachowej pochodzi od nazwy wyspy Cypr w języku francuskim (Chypre) i nawiązuje do składników występujących w regionie Morze Śródziemnego, a w szczególności pochodzących z wyspy Cypr. Idea zapachów szyprowych oparta jest na kontraście pomiędzy świeżymi nutami cytrusowymi (głównie bergamotki), a cięższymi nutami drzewnymi, mchu dębowego, paczuli i żywicy. Perfumy szyprowe mają bogaty bukiet, suchy i świeży, lekko słodki, a co najważniejsze, jak na zapachy świeże, bardzo długo utrzymują się na skórze.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Co to jest wetyweria?

Wetyweria jest byliną - wysoką, wieloletnią trawą pochodzącą z półwyspu Indyjskiego i Cejlonu. Dawniej w magii i medycynie ludowej była afrodyzjakiem. Obecnie przemysłowe znaczenie ma korzeń rośliny, ponieważ w nim znajdują się cenne olejki, które mają ziemisty, drzewno-dymny i słodki aromat. Wetyweria bardzo dobrze utrwala zapach i jest niezwykle cennym składnikiem najlepszych perfum. Nadaje korzenny aromat. Olejek stosowany w aromaterapii posiada działanie głęboko relaksujące i odprężające, niweluje stres i używany jest w leczeniu depresji. 

Pytania dotyczące składu i produkcji


Jakie badania mają nasze kosmetyki, czy są testowane na zwierzętach?

Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach - ich produkcja odbywa się w Polsce, a na terenie Unii Europejskiej testowanie na zwierzętach nie jest dopuszczone prawem. Są przebadane dermatologicznie. Posiadają badania laboratoryjne (m.in. fizyko-chemiczne, stabilności, kompatybilności z opakowaniem, aplikacyjne) oraz na ich podstawie opracowane raporty bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Są zarejestrowane w europejskiej bazie kosmetycznej (CPNP), odpowiadają standardom IFRA - stowarzyszenia dbającego o jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych z siedzibą w Genewie.

Czy opakowania stosowane przez firmę pochodzą z recyklingu?

Surowce wykorzystywane do produkcji naszych opakowań nie pochodzą z recyklingu, ponieważ są to materiały wysokogatunkowe, bardzo dobrej jakości o wysokiej zawartości celulozy. Ten rodzaj materiału jest natomiast poddawany procesowi recyklingu oraz nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego, ponieważ ulega rozkładowi.

Dlaczego w kompozycjach zapachowych nie są używane tylko i wyłącznie naturalne składniki?

W dzisiejszym perfumiarstwie większość składników używanych do produkcji perfum pochodzi z laboratoriów, czyli są syntetyczne, tworzone na potrzeby obecnego rynku. Pozwala to na dokładne odwzorowanie pożądanego zapachu 1:1, który jest o wiele bardziej stabilny od naturalnego i nie zmienia swoich właściwości, jest również bezpieczne dla człowieka, ponieważ składniki syntetyczne muszą być dokładnie przebadane pod kątem dermatologicznym, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii/uczulenia oraz jest o wiele mniej kosztowne i bardziej humanitarne (jeżeli mowa o składnikach pochodzenia odzwierzęcego).

Jaka jest zawartość naturalnych składników w naszych produktach?

Nasze kosmetyki pielęgnacyjne charakteryzują się wysoką zawartością składników pochodzenia naturalnego. Jest ona oczywiście różna w zależności od produktu: olejki do brody: ponad 98% olejki do mycia ciała: 94-92% balsamy do ciała: 92% kremy do rąk: 86% Staramy się, aby tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne dla zdrowia wykorzystywać w produkcji maksymalne stężenie składników pochodzenia naturalnego.

Czy do produkcji naszych produktów wykorzystywane są fenole?

Nasza firma nie wykorzystuje fenolu ani jego pochodnych do produkcji perfum oraz pozostałych kosmetyków Glantier.

Czym są silikony używane do produkcji kosmetyków i czy są obecne w produktach Glantier?

To rodzaj syntetycznych substancji chemicznych, które mają wiele zastosowań dzięki swoim unikalnym właściwościom. Są one pochodnymi krzemu, elementu występującego naturalnie w przyrodzie, połączonego z tlenem, wodorem, węglem i innymi pierwiastkami.

CECHY I WŁAŚCIWOŚCI silikonów:

  • obojętne fizjologicznie, nietoksyczne, bezpieczne, nie wykazują właściwości drażniących i uczulających
  • służą zarówno do tworzenia konsystencji kosmetyków lub jej stabilizacji, jak również do poprawy czy polepszenia aplikacji oraz odbioru sensorycznego kosmetyku
  • dają natychmiastowy efekt wizualny (wykończenie) - zmiękczona i wygładzona skóra
  • mają działanie pośrednio nawilżające i ochronne - na skórze i włosach tworzą niewidoczną warstwę okluzyjną, dzięki czemu chronią przed utratą wilgoci oraz przed działaniem czynników zewnętrznych, jak detergenty, wiatr, mróz, słońce, mikro uszkodzenia mechaniczne
  • nie wnikają do skóry - mają działanie zewnętrzne
  • większość z nich jest nierozpuszczalna w wodzie i nie jest biodegradowalna, mogą mieć negatywny wpływ na środowisko
  • cieszą się złą sławą głównie ze względu na powielane mity

Dodatek silikonów jest obecny w naszych kremach do rąk oraz balsamach do ciała i ma za zadanie:

  • zatrzymanie efektu nawilżenia przez dłuższy czas
  • ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi
  • poprawienie konsystencji kremu

Pytania dotyczące kosmetyków do pielęgnacji ciała


Dlaczego warto stosować balsam do ciała latem?

Ponieważ nasza skóra latem jest szczególnie narażona na szkodliwe dla niej, działanie czynników zewnętrznych: słońce, które przyspiesza procesy starzeniowe zachodzące w naskórku oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, które wyjątkowo wysusza skórę. Dlatego powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie kosmetykiem bogatym w aktywne substancje regenerujące.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy kosmetyki Glantier - balsamy, kremy, olejki itp - będą dostosowane do rodzajów skóry (sucha, mieszana, tłusta)?

Produkty Glantier cieszą się dużym zainteresowaniem naszych Klientów również dlatego, że są kosmetykami uniwersalnymi, skierowanymi do szerszej grupy użytkowników, a nie jedynie do wąskiego grona odbiorców (nasi Klienci również posiadają wielu swoich Klientów) - nie planujemy tego zmieniać. Natomiast część naszych kosmetyków posiada właściwości, które są szczególnie polecane do stosowania dla konkretnego typu skóry np olejki pod prysznic wyjątkowo nadają się dla skóry suchej, z tendencją do przesuszania.

Czy nasz balsam nadaje się do użytku na skórę zaczerwienioną po opalaniu?

Tak, balsam odżywczo-regenerujący może być stosowany na skórę zaczerwienioną po opalaniu. Jednakże należy pamiętać, że skóra po opalaniu jest wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji, aby się zregenerować, dlatego warto również rozważyć zastosowanie produktów z kojącymi składnikami, takimi jak aloes, rumianek lub pantenol, aby zmniejszyć podrażnienia i łagodzić skórę. Jednak jeśli zaczerwienienie jest bardzo silne lub towarzyszą mu inne nieprzyjemne objawy, takie jak pieczenie czy ból, należy skonsultować się z dermatologiem, który dobierze odpowiednią pielęgnację lub leczenie.

Dlaczego sól w naszym peelingu szybko się rozpuszcza?

Ponieważ peeling solny zawiera drobne kryształki soli, które mają dużą powierzchnię i są podatne na działanie wilgoci. Kiedy sól jest na skórze i zetknie się z wodą, wilgoć wnika w drobne szczeliny między kryształkami, co powoduje rozpuszczenie soli. Ponadto, ruchy masujące podczas stosowania peelingu solnego również przyczyniają się do szybszego rozpuszczania soli na skórze. To, że sól szybko się rozpuszcza, nie ma wpływu na skuteczność peelingu solnego, ponieważ składniki aktywne peelingu nadal pozostają na skórze i wykonują swoje działanie, nawet po rozpuszczeniu soli.

Czy można stosować solny peeling do ciała tuż po depilacji?

Nie zaleca się stosowania solnego peelingu tuż po depilacji, zwłaszcza jeśli skóra jest podrażniona lub wrażliwa. Depilacja może powodować mikrouszkodzenia skóry, a solny peeling może zwiększyć podrażnienie lub uczucie dyskomfortu. 

Warto jednak regularnie używać solnego peelingu przed depilacją, oto kilka powodów:

  • usuwanie martwego naskórka: solne peelingi są skutecznym sposobem na usunięcie martwego naskórka i odkrycie zdrowszej warstwy skóry, dzięki temu depilacja może być bardziej efektywna, ponieważ maszynki do golenia, wosk czy kremy depilacyjne mogą lepiej się skupić na włoskach, a nie na zbędnych komórkach naskórka
  • zapobieganie wrastaniu włosków: regularne stosowanie solnego peelingu przed depilacją może pomóc w zapobieganiu wrastaniu włosków; usunięcie martwego naskórka i oczyszczenie porów może zmniejszyć ryzyko, że włoski będą rosnąć pod skórą i powodować podrażnienia
  • gładka i jednolita skóra: solny peeling wygładza skórę i poprawia jej teksturę, może to sprawić, że depilacja będzie bardziej efektywna, a rezultat bardziej estetyczny

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy nasz olejek pod prysznic to żel pod prysznic?

Nie. Olejek pod prysznic i żel pod prysznic są dwoma różnymi produktami do mycia ciała, olejek jest produktem szlachetniejszym i bogatszym pod wieloma względami:

  • Skład: olejek pod prysznic ma oleistą bazę, która zawiera oleje roślinne lub inne składniki nawilżające. Natomiast żel pod prysznic zazwyczaj ma wodną bazę i zawiera detergenty, które tworzą pianę i usuwają brud oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry. 
  • Działanie nawilżające: olejek pod prysznic jest zazwyczaj bardziej intensywnie nawilżający niż żel pod prysznic, oleje roślinne w olejku pod prysznic mogą pomóc w zatrzymywaniu wilgoci w skórze, zapobiegając jej wysuszeniu. Żele pod prysznic mogą również zawierać substancje nawilżające, ale zwykle nie w takiej ilości jak olejki.
  • Konsystencja i uczucie na skórze: olejek pod prysznic ma bardziej gęstą, oleistą konsystencję, która pozostawia warstwę ochronną na skórze, zapewniając miękkość i gładkość. Żel pod prysznic nie zostawia warstwy ochronnej na skórze.
  • Zastosowanie: olejek pod prysznic jest często stosowany do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej lub podrażnionej, ponieważ może zapewnić dodatkowe nawilżenie i ochronę, której nie dostarczy nam żel pod prysznic.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy nasz olejek do mycia ciała nadaje się dla kobiet ciężarnych oraz czy są w naszej ofercie produkty, których nie powinny stosować kobiety w ciąży?

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety może być bardziej podatny na różne bodźce i substancje chemiczne. Niektóre perfumy czy kosmetyki perfumowane ze względu na składniki kompozycji zapachowych mogą wywołać reakcje alergiczne lub podrażnienia u niektórych osób, w tym u kobiet w ciąży.

Jeśli kobieta w ciąży ma wątpliwości lub obawy co do używania perfum, najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem. Lekarz będzie mógł ocenić indywidualne zdrowie pacjentki i pomóc w podjęciu decyzji co do bezpieczeństwa stosowania konkretnych produktów kosmetycznych, w tym perfum. Istnieją także perfumy stworzone specjalnie dla kobiet w ciąży, które są wolne od niektórych potencjalnie drażniących substancji.

Od jakiego wieku można stosować u dzieci olejek pod prysznic Glantier?

Grupą docelową, określoną w raporcie bezpieczeństwa produktu - jeżeli chodzi o użytkowanie naszych perfumowanych olejków pod prysznic - są dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Dzieci nie powinny używać perfumowanych kosmetyków ze względu na możliwość podrażnienia skóry, która jest u nich o wiele bardziej delikatna i podatna na alergie, niż u starszych dzieci lub dorosłych.

Czy męski olejek pod prysznic nadaje się również do mycia włosów?

Tak - męski olejek pod prysznic nadaje się również do mycia włosów.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy może wystąpić jakakolwiek reakcja skóry na olejki? 

Nasze olejki do mycia ciała, podobnie, jak wszystkie pozostałe kosmetyki Glantier: są przebadane dermatologicznie, przeszły wiele badań aplikacyjnych i są bezpieczne w stosowaniu. Jednak skóra każdego z nas jest inna, a kwestia uczulenia na konkretny składnik jest bardzo indywidualna, szczególnie przy skórze wysoko-wrażliwej czy atopowej.

Co powoduje, że olejki mętnieją?

Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego w masie w połączeniu z konkretną kompozycją zapachową może powodować większe lub mniejsze zmętnienie w niskiej temperaturze (w zależności od produktu oraz rodzaju kompozycji). Zmętnienie nie wpływa jednak w żaden sposób na właściwości pielęgnacyjne oraz zapachowe naszego olejku; jeżeli się pojawi, jest jedynie aspektem wizualnym i znika, gdy temperatura powietrza wzrośnie.

Czy nasz olejek do brody mogą stosować tylko mężczyźni?

Nasze olejki do brody są przede wszystkim przeznaczone do pielęgnacji zarostu u mężczyzn. Jednakże, nie ma przeszkód, aby kobiety również korzystały z tych olejków do innych celów pielęgnacyjnych, ponieważ oleje roślinne obecne w ich składzie działają korzystnie dla nawilżenia i odżywienia skóry oraz włosów również u kobiet:

  • skóra - olejki mogą pomóc w wygładzeniu i zmiękczeniu skóry oraz redukcji szorstkości/suchości skóry, dzięki czemu stanie się ona bardziej gładka i jedwabista w dotyku.
  • włosy: oleje zawarte w produkcie mogą pomóc w wygładzeniu i zmiękczeniu włosów, dzięki czemu staną się bardziej gładkie, łatwiejsze do rozczesania i kontrolowania, mogą również pomóc w redukcji puszenia i skrętów

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy olejki do brody można stosować na rzęsy?

Jeśli chodzi o stosowanie olejków na rzęsy, ważne jest, aby używać produktów, które są bezpieczne dla oczu oraz skóry wokół nich i najlepiej, aby były im dedykowane. Składniki zawarte w naszych olejkach do brody to głównie naturalne oleje roślinne i składniki zapachowe.

Niemniej jednak, zawsze istnieje ryzyko reakcji alergicznych lub podrażnień, szczególnie w okolicy oczu. Przed ewentualnym zastosowaniem, ważne jest przeprowadzenie testu na małej powierzchni skóry w celu sprawdzenia, czy nie pojawią się negatywne reakcje. W przypadku wrażliwych oczu lub skóry, zawsze warto skonsultować się z dermatologiem lub okulistą przed zastosowaniem nowego produktu w okolicach oczu.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy krem do rąk można stosować do codziennej pielęgnacji twarzy?

Krem do rąk i krem do twarzy to produkty przeznaczone do różnych obszarów skóry, które mają różne potrzeby i właściwości. Chociaż składniki zawarte w kremach do rąk i twarzy mogą się pokrywać, zazwyczaj nie jest to zalecane, ponieważ skóra twarzy jest bardziej wrażliwa i wymaga dedykowanej pielęgnacji.

Dlaczego mgiełki mają niskie zaperfumowanie?

Mgiełki do ciała są najdelikatniejsze spośród wszystkich typów zapachów (wody toaletowe, wody perfumowane, perfumy, ekstrakty itp), ponieważ ich zadaniem nie jest jedynie utrwalenie zapachu na naszej skórze, ale przede wszystkim odświeżenie oraz delikatne pobudzenie zmysłów, głównie podczas upalnych, letnich dni. Receptura mgiełki oprócz kompozycji zapachowej, wody i alkoholu, zawiera w sobie dodatkowe składniki kojące, takie, jak: ekstrakt z aloesu, pantenol, gliceryna. Zawartość olejków zapachowych została zatem tak dobrana w recepturze, aby wraz z pozostałymi składnikami, stworzyć idealne proporcje produktu, który dzięki temu może być aplikowany wielokrotnie w ciągu dnia, bez żadnych ograniczeń.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy nasze odświeżające mgiełki można również stosować na twarz lub włosy?

Nasza mgiełka jest przeznaczona do stosowania na ciało, podobnie jak perfumy zawiera w sobie alkohol - nie wolno jej zatem używać do twarzy. Podobnie, jak perfumy, nie jest wskazana do stosowania na włosy, szczególnie podczas upału. Na skórze naszego ciała właściwości alkoholu są łagodzone poprzez dodatki składników kojących i nawilżających, takich, jak: ekstrakt z aloesu, pantenol oraz gliceryna, dlatego jest idealnym produktem odświeżającym, nie tylko na lato.

Czy po zastosowaniu rozświetlającej mgiełki do ciała, można uzyskać efekt "glow" na skórze?

Tak. Nasza rozświetlająca mgiełka do ciała zawiera w swojej recepturze składniki, które po aplikacji, nadają skórze delikatny połysk (efekt “glow”) za sprawą błyszczących mikro drobinek widocznych gołym okiem.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

Czy skóra może "uzależnić się" od danego kosmetyku, np kremu?

Skóra nie uzależnia się od kremu w sensie biologicznym lub chemicznym, podobnie jak nie uzależnia się od substancji psychoaktywnych. Jednak dana osoba może wykształcić psychologiczny nawyk lub uzależnienie od stosowania kremów do pielęgnacji skóry.

Osoby, które regularnie używają kremów do pielęgnacji skóry, mogą odczuwać pewne korzyści, takie jak nawilżenie, zmiękczenie, czy redukcja objawów starzenia. To może prowadzić do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, w której osoba czuje się lepiej, widząc pozytywne efekty na swojej skórze. W miarę upływu czasu może to wydawać się uzależnieniem, ale jest to raczej nawyk lub przyzwyczajenie niż uzależnienie w tradycyjnym sensie.

Czy korzystanie z naszego żelu antybakteryjnego może prowadzić do wysuszenia skóry, z uwagi na dużą ilość alkoholu w składzie?

Alkohol etylowy zawarty w naszym żelu antybakteryjnym, stosowny w dużej ilości jest składnikiem powodującym przesuszenie naskórka. Dlatego wzbogaciliśmy nasze produkty o składniki niwelujące te właściwości, czym wyróżniliśmy się na rynku preparatów do dezynfekcji.

Żel o zapachu zielonej herbaty zawiera kojący dla skóry ekstrakt z aloesu oraz natłuszczającą glicerynę, a w przypadku żelu o zapachu gumy balonowej, w składzie umieszczony został dodatkowo panthenol, który łagodzi podrażnienia, wszystkie składniki mają na celu również zapobieganie nadmiernemu przesuszaniu się skóry.

Stosowanie żelu jest dobrym rozwiązaniem na dezynfekcję rąk poza domem, np. w miejscach publicznych, natomiast, kiedy tylko mamy taką możliwość, powinniśmy dodatkowo korzystać z tradycyjnej metody pozbywania się wirusów i bakterii z naszych dłoni: przy użyciu wody z mydłem.

Czy nasz peeling do ciała jest drobno- czy gruboziarnisty?

Gruboziarnisty.

Dlaczego niektóre nasze produkty (peelingi, kremy do rąk) mają dużo niższy indeks naturalności niż pozostałe?

Ponieważ, aby zwiększyć stabilność produktu kosmetycznego i zapobiec jego psuciu - jest konieczne użycie w recepturze innych składników niż tylko takich o wysokim indeksie naturalności, np surowców syntetycznych.

Szczególnie wymagają tego peelingi do ciała - ponieważ przy użyciu olejów naturalnych występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia procesu jełczenia,

Natomiast, jeżeli chodzi o kremy do rąk - istotne dla nas było również nadać im odpowiednią konsystencję oraz właściwości kosmetyczne i sensoryczne, a nie wszystkie te czynniki zapewniają składniki pochodzenia naturalnego.

Dlaczego żaden produkt Glantier nie jest w 100% naturalny?

Uzyskanie kosmetyków pielęgnacyjnych o 100% indeksie naturalności jest niemożliwe, ze względu na gorszą stabilność surowców, a później gorszą trwałość produktu kosmetycznego  - produkty naturalne szybko się psują, a dodatek konserwantów obniża indeks naturalności. Ponadto, do uzyskania docelowej formulacji: uzyskania odpowiedniej gęstości kremu, balsamu czy produktu myjącego, konieczne jest zastosowanie dodatków o niższym indeksie naturalności lub syntetycznych.

Oprócz tego, we wszystkich naszych produktach kosmetycznych są zawarte kompozycje zapachowe, które stanowią skomplikowane mieszaniny naturalnych olejków zapachowych i syntetycznych substancji, co również wpływa na obniżenie indeksu naturalności w końcowych produktach kosmetycznych.

Czy olejki do ciała są testowane ginekologicznie? Czy nadają się do strefy intymnej?

Zarówno wygładzające olejki do mycia ciała jak i pielęgnacyjne olejki do ciała nie są dedykowane do stosowania bezpośrednio na strefy intymne. Nie są testowane ginekologicznie, ponieważ nie takie jest ich przeznaczenie. I choć olejek do mycia można stosować do całego ciała, jak standardowy żel pod prysznic, może podrażniać wyjątkowo delikatną strefę okolic intymnych z powodu dodatku substancji zapachowych.

Czy olejki do ciała można stosować do pielęgnacji twarzy lub olejowania włosów?

TWARZ
Nie polecamy stosowania olejków do ciała do pielęgnacji twarzy - nie jest to produkt do tego przeznaczony, ponieważ obecność olejków zapachowych (parfum) może podrażniać delikatną skórę twarzy, zwłaszcza w okolicach oczu, a zapach może być zbyt intensywny. Ponadto skóra twarzy jest o wiele delikatniejsza i wrażliwsza w porównaniu do skóry ciała, a cera każdego może reagować inaczej na naturalne oleje zawarte w olejku do ciała.

WŁOSY
Potrzeby włosów różnią się między sobą ze względu na indywidualną budowę i inną porowatość u każdego z nas i na tej podstawie wybiera się olej do olejowania. Ze względu na bogactwo składników odżywczych i witamin nasz olejek do pielęgnacji ciała można stosować na końcówki włosów, jednak nie zalecamy stosowania go na skórę głowy ze względu na obecność olejków zapachowych (parfum), które mogą ją podrażniać.

Czy nasze kosmetyki do pielęgnacji ciała są wolne od sztucznych barwników i konserwantów?

Kosmetyki pielęgnacyjne zawierają konserwanty, aby zabezpieczyć je przed “psuciem” (konkretnie przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym) oraz umożliwić bezpieczne korzystanie. Zastosowane konserwanty są całkowicie bezpieczne, a ich ilość jest bardzo mała, tylko taka, aby zabezpieczyć produkt.

Olejki do mycia ciała zawierają niewielkie ilości syntetycznych barwników dla osiągnięcia pożądanej barwy produktu, które są bezpieczne i dopuszczone do stosowania w kosmetykach. Wszystkie nasze pozostałe produkty do pielęgnacji ciała nie zawierają sztucznych barwników.

Pytania dotyczące składników kosmetyków


Czym są ceramidy obecne w naszych odżywczo-regenerujących balsamach do ciała?

Ceramidy znane już od kilku dekad, przeżywają obecnie w kosmetyce swój renesans ze względu na wyjątkowe właściwości. To naturalny składnik lipidów skóry - a dokładniej górnej warstwy rogowej naskórka - chronią skórę przed utratą wody oraz pomagają w jej lepszym wchłanianiu. Przeznaczone do pielęgnacji każdego typu skóry działają kojąco oraz regenerująco, stanowiąc idealną barierę hydrolipidową, tym samym poprawiając nawilżenie naskórka.

Czy kolagen hydrolizowany, który jest obecny w składzie np. naszych olejków do mycia, jest pochodzenia zwierzęcego?

W naszych kosmetykach składniki pozyskane i użyte do produkcji surowca zawierającego hydrolizowany kolagen, nie są pochodzenia odzwierzęcego, ale są naturalne, pochodzą z niemodyfikowanych genetycznie roślin.

Czy nasze produkty zawierają parafinę? Jeśli tak, to czy jest to bezpieczne dla skóry?

Nasze peelingi do ciała, damskie oraz męskie kremy do rąk zawierają parafinę. Ma ona wiele zastosowań w różnych dziedzinach, w tym w przemyśle: kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym. Parafina jest bezpieczna w użytkowaniu i nie jest toksyczna dla ludzi ani dla środowiska. Dzięki wysokiej hydrofobowości i braku powinowactwa do struktur biologicznych (tkanek), olej parafinowy nie oddziałuje ze strukturami naskórka i skóry. Jest więc składnikiem neutralnym dla skóry, ma bardzo dobre właściwości dermatologiczne, nie uczula i nie podrażnia skóry. 

Pytania dotyczące etyki i zrównoważonego rozwoju


Czy nasze perfumy są wegańskie?

Perfumy Glantier nie są produktami wegańskimi - ponieważ kompozycje zapachowe używane do produkcji naszych perfum składają się z całej gamy różnych składników: naturalnych, syntetycznych

Warto jednak dodać, że perfumy Glantier to produkty cruelty free, czyli nietestowane na zwierzętach.

Dlaczego raz w roku wycofujemy z naszej oferty 10 pozycji perfum?

Ponieważ na tle pozostałych oferowanych przez nas zapachów, cieszyły się bardzo małym zainteresowaniem. W naszej ofercie na stałe znajduje się 150 różnych pozycji - zależy nam, aby perfumy, które proponujemy były bestsellerami. Dlatego co roku 10 zapachów sprzedających się najgorzej - zostaje usuniętych z listy, a na ich miejsce pojawia się 10 nowości, z których część zwykle trafia do rankingu top 20 najlepiej sprzedających się produktów.

Informacje dotyczących zwrotów i reklamacji - kliknij tutaj

Pytania dotyczące procesu zamawiania i dostawy


Dlaczego, gdy Klient składa jedno duże zamówienie z wysyłką za granicę, rozdzielamy je na kilka mniejszych paczek, przez co koszt transportu wzrasta?

Ponieważ tylko wtedy możemy zapewnić bezpieczne dostarczenie przesyłki. Zapakowanie w jeden karton ciężkiej zawartości, ważącej np kilkanaście kilogramów, grozi uszkodzeniami w transporcie, szczególnie przy tak dalekich trasach i wielu przeładunkach po drodze. 

Większość naszych produktów konfekcjonowana jest w szkło, co dodatkowo zwiększa niebezpieczeństwo uszkodzenia zawartości nadawanej przez nas przesyłki. Przewoźnik natomiast pobiera opłatę za każdą paczkę o konkretnej wadze, nie za ogólną wagę całego zamówienia.

W jakim czasie od momentu dostarczenia paczki, Klient powinien zgłosić reklamację, żeby została wzięta pod uwagę?

Możemy tutaj wyróżnić kilka wariantów:

Klient ma 2 lata na zgłoszenie wady produktu w formie reklamacji (1 rok od otrzymania zamówienia) lub z tytułu rękojmi (2 lata od otrzymania zamówienia). Oczywiście jeżeli data ważności produktu kończy się wcześniej, wówczas termin też adekwatnie jest skrócony.

Jeżeli chodzi o uszkodzenie całej paczki (lub produktów znajdujących się w niej) podczas transportu: 

  • W przypadku DPD - klient musi spisać protokół w dniu odebrania paczki. Do nas informacja może trafić następnego dnia.
  • W przypadku GLS - klient ma 2 dni na zgłoszenie reklamacji, pod warunkiem zrobienia zdjęć.
  • Jeżeli chodzi o zwrot nieuszkodzonego produktu - Klient ma 14 dni na zwrot towaru zakupionego na odległość. 

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password