GRUPA PERFUM CYTRUSOWYCH

W skład tej grupy zapachowej wchodzą owoce cytrusowe i składniki pochodzenia roślinnego pachnące cytrusowo, takie jak werbena czy trawa cytrynowa, z których część, na równi z żywicami, należy do najstarszych składników wykorzystywanych w przemyśle perfumeryjnym.
Cytrusy nadają perfumom efektu świeżości. Wzbogacają górne nuty zapachowe, są wyczuwalne intensywnie w początkowej fazie zapachu.
Cytrusy są stałymi towarzyszami nut kwiatowych i żywicznych perfum orientalnych, a także pełnią rolę dodatku do klasycznych perfum owocowych, przełamując ich słodycz i nadając zapachom cierpkości. Niektóre owoce cytrusowe dopiero od niedawna stanowią przedmiot zainteresowania dla twórców perfum, należą do nich np. owoc granatu czy grejpfruta.
Cytrusy pomagają oczyścić umysł i poczuć radość i optymizm, tworzą atmosferę elegancji i czystości. Zapachy cytrusowe są lekkie, idealne do noszenia w letnie, upalne dni. Sięgając po nie zimą, zaskoczymy otoczenie, przywołamy tysiące letnich wspomnień. Używane są przez osoby radosne, spontaniczne, pełne energii.

Perfumy damskie z grupy cytrusowych:

432, 446.

Perfumy męskie z grupy cytrusowych:

708, 722, 734, 747, 753, 757.


Regulamin